„Smok Wawelski” w przedszkolu.

12 kwietnia przedszkolaki 2013r.  z Gołaczew odwiedziło Studio Małych Form Teatralnych z Trzebinii. Dzieci zobaczyły inscenizację o Smoku Wawelskim.

Spektakl, przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy, który ukazał ważną rolę przyjaźni, wskazał dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki. Aktorzy zwrócili uwagę dzieci na wartości moralne: opiekuńczość, odpowiedzialność, wspólną pracę i odwagę.

Znakomite opracowanie tekstu, piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.

Inscenizacja przybliżyła dzieciom kulturę związaną z Krakowem, a tym samym z historią naszego kraju.

Dużym atutem była możliwość wystąpienia wspólnie z aktorami na scenie – ochotnicy założyli stroje krakowskie i po krótkiej nauce kroków odtańczyli przed wszystkimi typowego krakowiaka! Występ zakończyła wspólna zabawa zebranych maluchów, a o wrażeniach, które dostarczył dzieciom spektakl, długo jeszcze można było słuchać.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2017 ZS Gołaczewy