Uroczysty apel

12 listopada 2014r. W Zespole szkół w Gołaczewach odbył się uroczysty apel z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum pod opieką nauczycielki historii, pani Danuty Pasich. Okolicznościową dekorację przygotowywali uczniowie szkoły pod kierownictwem pani Grażyny Dolezy. 

Poprzedzony odśpiewanym przez zebranych  hymnem narodowym oraz wystąpieniem Pana Dyrektora, Roberta Kozłowskiego, montaż słowno-muzyczny przypomniał tragiczne losy narodu polskiego, który w 1918r. po 123 latach niewoli odzyskał swoje państwo. Ojczyzna nasza wróciła z politycznego niebytu do rodziny europejskich krajów  w granicach, o które nasi przodkowie walczyli przez długie lata nie tylko na politycznych salonach,  ale przede wszystkim z bronią w ręku, płacąc „krwią i blizną” za każdy kawałek odzyskanej ziemi.

Podniosłą atmosferę apelu oprócz wspaniałych wierszy i fragmentów prozy, dopełniała muzyka patriotyczna oraz odświętnie ubrana młodzież szkolna. Niecodzienny nastrój tego dnia panujący w naszej szkole,  na długo pozostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Mąkol

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2017 ZS Gołaczewy