Choinka - 2015

Walentynkowo- karnawałowy disco-bal

w Zespole Szkół w Gołaczewach

14 lutego 2015 roku w Zespole Szkół w Gołaczewach odbyła się tradycyjna impreza środowiskowa. W tym roku była to wyjątkowa kumulacja: zabawy choinkowej, dyskoteki walentynkowej i ostatkowej. Mnogość okazji do świętowania została podkreślona przez przybycie wielu dostojnych gości w osobach: Pani Posłanki na Sejm RP - Lidii Gądek, Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom - Pana Adama Zielnika,  radnego i sołtysa wsi Gołaczewy – Pana Andrzeja Bocianowskiego,  sołtysa wsi Chrząstowice - Pani Wiesławy Osuszek oraz emerytowanych nauczycieli. Nie zawiedli też jak zwykle przyjaciele szkoły,  sponsorzy, którzy na co dzień wspomagają naszą placówkę. Mimo natłoku obowiązków  w tym roku znaleźli dla nas czas Państwo: Małgorzata i Sławomir Osuchowie, Anna i Bartłomiej Żurkowie, Dariusz Łazarczyk, Agnieszka i Paweł Kyciowie, Dagmara i Mariusz Żuchowiczowie.  

 

                Zanim jeszcze rozpoczęły się występy, przybywający goście i mieszkańcy wsi zachwycali się niebanalną scenografią i odświętnym wystrojem sali balowej. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Robert Kozłowski, który powitał i przedstawił  przybyłych gości, a następnie zaprosił wszystkich na część artystyczną przygotowaną pieczołowicie i z wielkim zaangażowaniem przez dzieci i młodzież szkolną, pod kierunkiem swych nauczycieli. Całość imprezy prowadzili uczniowie klasy III gimnazjum – Julia Kiwior i Patryk Kalarus. 

            Popisy szkolnych artystów rozpoczęła uczennica klasy IV – Anna Szczęśniak, która zaśpiewała utwór pt.: ”Do szopy”. Nagrodzona rzęsistymi brawami ustąpiła miejsca na szkolnej scenie uczniom klasy III szkoły podstawowej, którzy w przedstawieniu zatytułowanym „Porady wróżek” ukazali typowe wady charakteru wieku dziecięcego oraz zachęcili swoich rówieśników do analizy własnych zachowań  i zmiany szczególnie uciążliwych nawyków. Bajkowe kostiumy i wiarygodność gry młodych aktorów zostały docenione gromkimi brawami zebranej publiczności.

            Kolejnym punktem programu były występy wokalne uczennic: Wiktorii Gałki  z kl. I gimnazjum, Klaudii Muchajer z kl. VI i Oli Barczyk z kl. V. Walentynkowy nastrój  w niepowtarzalny sposób oddał występ uczniów kl. IV, którzy przygotowali przedstawienie pt.: „Czerwony Kapturek na wesoło”. Popularna baśń była jedynie motywem przewodnim do poszukiwania miłości i upragnionego  księcia przez tytułową bohaterkę. Zabawne perypetie bajkowych postaci i zaskakujące konkluzje serdecznie bawiły licznie zebranych na sali widzów. Barwne,  starannie przygotowane kostiumy i  rewelacyjna interpretacja swych ról przez  szkolnych artystów  zachwyciły wszystkich.

            Następnie zatańczyły  cheerleaderki z klasy VI, po których miał miejsce popis szkolnych talentów instrumentalnych. Na gitarach zagrały: Michasia Janik z kl. IV i Ola Barczyk z kl. VI, a na pianinie - Marysia Rolka i Ania Szczęśniak – obie z kl. IV. Ostatnim  w tym dniu przedstawieniem była scenka kabaretowa przygotowana przez  uczniów klasy VI zatytułowana „Szkoła na wesoło”. Ukazana w krzywym zwierciadle lekcja języka polskiego  była doskonałą okazją, by starsza część publiczności przypomniała sobie swe „zielone” lata i perypetie związane z nauką w szkole. Całość zakończył porywający do tańca rock and  roll w wykonaniu uczniów kl. II szkoły podstawowej oraz wiązanka melodii tanecznych zagrana na keyboardzie przez szkolnego wirtuoza – Dominika Kołodziejczyka z kl. III gimnazjum.

                    Po trudach występów dzieci zostały zaproszone przez rodziców i obsługę szkoły na pyszny posiłek. Wesołe tańce i radosne zabawy przy dyskotekowej muzyce zakończyły się o godzinie 2100 . Przed rozejściem się do domów dzieci otrzymały jak co roku paczki ze słodyczami, przygotowane przez Radę Rodziców. Udana zabawa była możliwa dzięki harmonijnej współpracy dyrekcji, nauczycieli i obsługi szkoły oraz rodziców uczniów Zespołu  Szkół w Gołaczewach.

 

Danuta Pasich

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
© 2017 ZS Gołaczewy